02-12-2021 eKurier | Sport
TENIS STOŁOWY Multiklubowy trener i zawodnik

Wiek słabością i atutem

Wiek słabością i atutem
Aleksiej Sorokin i jego podopieczna ze szczecińskiego Startu Natalia Partyka, złota i brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich Tokio 2020. Fot. Ryszard PAKIESER

Rozmowa z trenerem tenisa stołowego Aleksiejem Sorokinem

Rozmowa z Rosjaninem Aleksiejem Sorokinem, który ma 40-letnie doświadczenie w tenisie stołowym zarówno jako zawodnik, jak i trener. Grał z sukcesami w Rosji, a także w wielu klubach europejskich (Portugalia, Niemcy, Finlandia). Obecnie jest trenerem i zawodnikiem w klubie Griffin’s Spin, a ponadto od wielu lat szkoli zawodników niepełnosprawnych w KSI Start Szczecin. Przypomnijmy, że Natalia Partyka i Patryk Chojnowski ze Startu zdobyli złote medale igrzysk paraolimpijskich Tokio 2020, a zawodniczka ta startowała także w klasycznych igrzyskach olimpijskich Tokio 2020.

- Jak to się stało, że osiadł pan na stałe w Polsce, a konkretnie w naszym mieście?

- Do Szczecina przeprowadziłem się w 2000 roku. Szukałem miejsca bliżej granicy polsko-niemieckiej, abym mógł dojeżdżać na mecze ligowe w Niemczech. Wybrałem wasze miasto z nadzieją, że można znaleźć tutaj obiekty do treningów.

- Jakie są według pana warunki do trenowania tenisa stołowego w grodzie Gryfa?

- Hal typowo dostosowanych do treningów klubowych w Szczecinie jest niewiele. Jest średnio, ale można narzekać lub nie. Radzimy sobie, choć szukamy większego obiektu do naszych treningów.

- Grał pan oraz trenował w Championie Police i Stali Szczecin. W jakich latach to było i jaki wynik sportowy udało się osiągnąć?

- Zarówno w Championie, jak i w Stali udawało się

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 02-12-2021