13-03-2019 eKurier | Szczecin/Region
Inaczej – w szkołach sportowych i do klas 7.

Rodzicu, pilnuj terminów!

Rodzicu, pilnuj terminów!
Do 29 marca rodzice mają czas na to, by złożyć elektroniczne wnioski o przyjęcie ich dzieci do publicznych przedszkoli. Podobny termin obowiązuje, z małymi wyjątkami, w szkołach podstawowych. Fot. Ryszard PAKIESER

W Szczecinie trwa właśnie rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, klas pierwszych szkół podstawowych oraz klas VII dwujęzycznych i eksperymentalnych.

Rodzice muszą tu skrupulatnie pilnować terminów składania wniosków, bo daty te różnią się np. w placówkach przedszkolnych i szkołach sportowych. Uwaga! Z racji na reformę oświaty mocno zmieniła się w mieście tzw. siatka szkół - i tak np. w tym roku siedmiolatki będą przyjmowane do podstawówki przy słynnej „Trzynastce".

Do 29 marca trwa nabór elektroniczny do szczecińskich przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych w podstawówkach oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych. Wniosek należy wypełnić na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/szczecin/. Tu też są informacje o wszystkich placówkach publicznych w mieście.

Uwaga! Na nabór nie ma wpływu kolejność napływania wniosków. 29 kwietnia będzie wiadomo, które dzieci zostały przyjęte do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a trzy dni wcześniej - do klas I w podstawówkach.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 13-03-2019