13-03-2019 eKurier | Szczecin/Region
W Szczecinie buduje się ich mało

Biurowce kuszą lokalizacją

Biurowce kuszą lokalizacją
Fot. Dariusz GORAJSKI

W Szczecinie oddano do użytku najmniej powierzchni biurowych spośród dziewięciu głównych ośrodków biznesowych w Polsce. Średnie stawki czynszu w stolicy Pomorza Zachodniego w ubiegłym roku wahały się w granicach 11-14 euro za metr kwadratowy.

W raporcie rocznym Market Insights 2019 - opracowanym przez Dział Doradztwa i Badań Rynku Colliers International - eksperci wzięli pod lupę dziewięć miast: Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin oraz Lublin. Z badań wynika, że w ubiegłym roku deweloperzy oddali w kraju do użytku 744 tys. m kw. powierzchni biurowej, z czego najmniej w Szczecinie.

W grodzie Gryfa biura zajęły w 2018 r. ponad 159 tys. m kw. Obecnie budowanych jest około 38 tys. m kw. nowych, przy czym popyt na tego typu lokale wynosi niewiele ponad 10 tys. m kw. Średnie stawki czynszu w stolicy Pomorza Zachodniego wahają się w przedziale 11-14 euro za m kw. Dla porównania w Warszawie istniejące powierzchnie biurowe wynoszą ponad 5 mln m kw. Tymczasem w stolicy

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 13-03-2019Image
Lokalizacja jest głównym atutem przestrzeni, w której powstają biurowce. Fot. Dariusz GORAJSKI