28-02-2019 eKurier | Kurier Plus
Adlojada tuż-tuż

O nieoczywistych relacjach

O nieoczywistych relacjach
Zespół Oddech Cadyka powstał w 2017 roku z inicjatywy Radosława Herdzika. Fot. DK 13 Muz

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona Adlojady czyli ósmych Dni Kultury Żydowskiej. Wystawy, spektakle koncerty, warsztaty i ciekawe spotkania ze znanymi postaciami kultury i mediów, jak m.in.: Tomasz Lec, Adam Michnik, Henryk Sawka czy Konrad Piasecki - to główne wydarzenia festiwalu. Tegoroczna impreza odbędzie się między 4 a 9 marca.

- Wydaje mi się, że nadchodząca edycja Adlojady nie jest gorsza od poprzedniej, a być może będzie najlepsza ze wszystkich przygotowywanych do tej pory - mówi Jerzy Madejski z Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa US. - Pojawiają się okoliczności społeczne, polityczne, kulturowe, które utwierdzają nas w tym, że warto organizować imprezę w takim samym porządku jak dotychczas. Dużo sobie obiecujemy po świętowaniu urodzin Stanisława Jerzego Leca.

Głównym tematem wszystkich wydarzeń będzie nieoczywista relacja między kulturą a środkami masowego przekazu. Wystawy, dyskusje, spektakle, koncerty, warsztaty, prezentacje dotyczyć będą - jak zapowiadają organizatorzy

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 28-02-2019