01-03-2019 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Wisła cieniem zespołu z rundy jesiennej

Pogoń faworytem

Pogoń faworytem
Od meczu z Wisłą we wrześniu ubiegłego roku rozpoczęła się znakomita passa szczecińskiej drużyny i marsz w górę tabeli. Fot. Ryszard PAKIESER

Od 2 listopada na wyjazdowe zwycięstwo czekają kibice Pogoni Szczecin. Okazja do ponownej wygranej poza Szczecinem nadarza się w najbliższą niedzielę wyjątkowa. Wisła Kraków niemal cudem przystąpiła do rozgrywek, ale z zespołem zdecydowanie słabszym od tego, który długimi okresami czarował w rundzie jesiennej.

Potwierdziły to pierwsze tegoroczne mecze, z których jeden udało się co prawda Wiśle wygrać, ale nie ulega wątpliwości, że obecnie to jeden ze słabszych pod względem sportowym zespołów w ekstraklasie.

Ponadto kilku zawodników jest kontuzjowanych, brakuje wartościowych zmienników, a nowi i bardzo renomowani piłkarze w drużynie: Jakub Błaszczykowski i Sławomir Peszko to tylko bardzo znane postacie, ale już piłkarze nie tej samej klasy, co kilka lat wcześniej.

Ten pierwszy nie grał regularnie w piłkę od prawie trzech lat, ten drugi od prawie roku, obu stać na błysk, działanie niestandardowe, ale na pewno obaj nie pociągną zespołu na dłuższą metę, nie zrobią na tyle dużej różnicy, by w duecie ograć dobrze zorganizowany zespół, jakim jest Pogoń.

Po jednej wygranej

Pogoń w pierwszych tegorocznych meczach zdobyła co prawda tylko jeden punkt więcej od Wisły, ale

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 01-03-2019