19-02-2019 eKurier | Kurier Plus
Dostrzec różne oblicza Szczecina

Z przewodnikiem na pieszo i na kołach

Z przewodnikiem na pieszo i na kołach
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego od kilku lat gromadzi tłumy szczecinian, którzy chcą odkryć miasto na nowo. Fot. Grzegorz SIWA

Na którym budynku można przeczytać łacińską sentencję „W zdrowym ciele zdrowy duch" oraz ile kilometrów mają dokumenty zgromadzone w Archiwum Państwowym? Na te i wiele innych pytań szczecinianie otrzymają odpowiedzi już w sobotę (23 bm.) z okazji VII Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. W programie znalazło się także tradycyjne zwiedzanie oraz koncert organowy.

Tegoroczne święto przewodników odbędzie się pod nazwą „Szczecin na pieszo i na kołach". Impreza organizowana jest od 2013 roku przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników. Zwiedzanie rozpocznie się w sobotę o godz. 11 na placu Lotników, a zakończy koncertem organowym w bazylice archikatedralnej św. Jakuba o godz. 14.30.

Do wyboru jest 14 tras, na których przewodnicy pokażą m.in. miejsca na co dzień trudno dostępne dla mieszkańców lub wręcz niemożliwe do zobaczenia, m.in.: budynki straży pożarnej, zajezdnię tramwajową Pogodno, warsztaty i miejsce postojowe Kolei Regionalnych, tor kolarski, podziemia Urzędu Miejskiego, a nawet gabinet prezydenta Szczecina.

Impreza to także okazja do zwiedzenie wnętrza remontowanej sali balowej w Pałacu Ziemstwa, Archiwum Państwowego, Książnicy Pomorskiej,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 19-02-2019