11-02-2019 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Zespół pokazał dobre przygotowanie

Pogoń zdominowała lidera

Pogoń zdominowała lidera
Pogoń tylko raz cieszyła się ze zdobytego gola. Swoją grą zasługiwała na więcej. Fot. PAP/Marcin GADOMSKI

Pogoń do inauguracyjnego meczu z Lechią w Gdańsku przystąpiła w roli drużyny, która w meczach kontrolnych spośród wszystkich zespołów ekstraklasy zanotowała najgorszy bilans punktowy, zdobyła najmniej goli, ale jeszcze raz okazało się, że wyniki, styl gry w spotkaniach towarzyskich nie zawsze przekładają się na mecze o punkty.

Spodziewaliśmy się, że podopieczni trenera Runjaica mogą rozpocząć sezon z niższego pułapu. Nie tak źle, jak w rundzie jesiennej, ale jednak nie wykluczaliśmy, że początek może być trudny, piłkarze jeszcze mogą być pozbawieni świeżości. Obawy okazały się płonne.

Pogoń przystąpiła do rundy wiosennej z bardzo wysokiego pułapu, zagrała swój pierwszy mecz w rundzie na dużej intensywności, pojedynek z Lechią potraktowała, jako spotkanie mające zbliżyć ją do czołowych drużyn w ekstraklasie.

Nie udało się, bo rywal świetnie egzekwował stałe fragmenty gry, Pogoń nie umiała przyspieszyć gry, gdy znajdowała się z piłką bliżej bramki przeciwnika, trafiła na duży opór miejscowych. Przebieg meczu jednak zaskoczył. Pogoń zdominowała lidera tabeli grającego na swoim boisku w sposób bezdyskusyjny.

Lider zepchnięty do defensywy

Między 15. a 30. minutą meczu miała 75 procent posiadania piłki, natomiast między 45. a 60. minutą było to ponad 80 procent. W tym drugim przypadku był to okres,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 11-02-2019Image
Przed meczem minutą ciszy uhonorowano zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Fot. PAP/Marcin GADOMSKI