31-01-2019 eKurier | Szczecin/Region
Prezes WSA a miasto

Ile sędzia zarobił za szkolenia?

Ile sędzia zarobił za szkolenia?
Fot. Robert STACHNIK

Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie szkoli pracowników Urzędu Miasta od 24 lat. W tym czasie zarobił na tym 113 tysięcy złotych.

Sprawą tą zajął się radny miejski PiS Dariusz Matecki. Jego zdaniem, z informacji medialnych wynika, że prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie szkolił pracowników Urzędu Miasta, a następnie rozstrzygał w sprawach dotyczących działalności magistratu.

- Ile łącznie sędzia Grzegorz Jankowski (prezes WSA w Szczecinie - przyp. red.) zarobił na umowach z Gminą Miasto Szczecin? Czy umowy te były zawierane w formie przetargu? Na jakiej podstawie ustalone było wynagrodzenie sędziego Jankowskiego? - pyta radny.

Odpowiada Ryszard Słoka - sekretarz miasta.

- Współpraca szkoleniowa z panem Grzegorzem Jankowskim rozpoczęła się 24 lata temu i została zapoczątkowana przez ówczesnego prezydenta Szczecina pana Bartłomieja Sochańskiego (aktualnie szefa klubu radnych PiS w Radzie Miasta - przyp.red.) w kadencji lipiec 1994 - listopad 1998. Następnie była kontynuowana przez kolejnych prezydentów Szczecina - pana Mariana Jurczyka, pana Marka Koćmiela oraz pana Edmunda Runowicza. Łączna kwota wynagrodzeń za przeprowadzenie szkoleń przez Grzegorza Jankowskiego w okresie od 1995 do dnia złożenia interpelacji, czyli przez 24 lata, zgodnie z posiadanymi przez Urząd Miasta Szczecina informacjami, wynosi 113 060 zł. Urząd nie jest w posiadaniu informacji z okresu do 1995 roku, z uwagi na wybrakowanie dokumentacji z tym związanej za zgodą Archiwum Państwowego w Szczecinie - tłumaczy Słoka.

Dodaje, że wynagrodzenie za przeprowadzenie szkoleń ustalane było na podstawie negocjacji stron umowy z uwzględnieniem m.in. wiedzy specjalistycznej sędziego, jego dostępności oraz oczekiwań pracowników Urzędu Miasta Szczecina co do zakresu szkolenia.

(dar)

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 31-01-2019