25-01-2019 eKurier | Szczecin/Region
Jakie są priorytety zarządu?

Sejmik przegłosował budżet

Sejmik przegłosował budżet
- Bezrobocie w naszym województwie spada od 2013 r., najbardziej spadło w 2014 r. Miałbym prośbę, aby nie przypisywać rządowi Prawa i Sprawiedliwości mocy nadprzyrodzonych, że tak cudownie działał, zanim nastał – mówił marszałek Olgierd Geblewicz. Fot. Dariusz GORAJSKI

Budowa nowych dróg w województwie, rozbudowa siedziby Teatru Polskiego w Szczecinie, stworzenie Morskiego Centrum Nauki na szczecińskiej Łasztowni - m.in. takie punkty znalazły się w budżecie województwa zachodniopomorskiego na ten rok. W czwartek przegłosował go sejmik. Radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciw.

- Projekt budżetu jest bardzo proinwestycyjny, a to w dzisiejszych realiach rynkowych oznacza, że jest nie tylko ambitny, ale bardzo trudny, będzie wyzwaniem dla zarządu województwa i wszystkich podległych nam jednostek. Z drugiej strony to projekt budżetu prospołecznego. Bardzo duża część programów, które kontynuujemy, i tych, które rozpoczynamy, odnosi się do budowy w województwie zachodniopomorskim społeczeństwa aktywnego, spójnego i solidarnego - mówił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. - W tym roku chcemy rozpocząć kilka inwestycji, dlatego to rok kluczowy.

Planowane dochody to 849 849 702 zł (ich głównym elementem są

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-01-2019