25-01-2019 eKurier | Szczecin/Region
WEEKEND W REGIONIE

Co się dzieje?

Co się dzieje?
W sobotę w Kołobrzegu odbędzie się koncert poświęcony pamięci Tomasza Stańki. Ten znany muzyk jazzowy (na zdjęciu podczas koncertu na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie) zmarł w lipcu 2018 roku. Fot. Ryszard PAKIESER

Prace młodych talentów

Świnoujście. W sobotę o g. 18 odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy: Sztukaferia. Przestrzeń Galerii Art na czas ekspozycji wypełni kolor i niepowtarzalna magia dziecięcej wyobraźni. Autorami prac są bowiem młodzi uczestnicy zajęć plastycznych w MDK. Pod kierunkiem trzech instruktorów, Aleksandry Nowak, Aleksandry Borelowskiej i Jacka Walczaka realizują w pracowniach plastycznych i pracowni grafiki wiele twórczych projektów. Wybrane dzieła będzie można podziwiać przez dwa tygodnie. Wstęp wolny.

Bohaterowie z Kresów

Świnoujście. W sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w sobotę o g. 12 odbędzie się wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Katarzyna Węglicka opowie o bohaterach z Kresów, m.in. generale Józefie Konstantym Olszynie-Wilczyńskim i Witoldzie Pileckim. Wstęp wolny.

Sobotni parkrun

Świnoujście. W sobotę o g. 9 rozpoczną się biegi w ramach Parkrunu. Warto przyjść co najmniej kilkanaście minut wcześniej, żeby wziąć udział w rozgrzewce. Start nastąpi tradycyjnie na ścieżce obok boisk w Parku Zdrojowym (wejście od strony północnej).

BaT

„Serenada" na scenie

Stargard. Teatr Krzywa Scena zaprasza w niedzielę na spektakl „Serenada" w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Przedstawienie rozpocznie się o g. 17 na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Wystąpią aktorzy: Wioletta Jakubiak,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-01-2019