22-01-2019 eKurier | Szczecin/Region
Maraton ratuje, pomaga i uczy
Wielkie zbieranie dla pomagania
Już blisko 40 ton makulatury jest na koncie niezwykłej charytatywnej akcji, której celem jest ratowanie zwierząt w potrzebie: skrzywdzonych przez los i ludzi. Mowa o „Maratonie makulaturowym - zamieniamy papier na leki", której współorganizatorami są: szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz firma Remondis.
„Maraton" to długodystansowe pomaganie. Trwa niemal przez cały szkolny rok (od października ub.r. do maja br.). To nie przypadek. Pierwotnie był bowiem skierowany do najmłodszych szczecinian - uczniów i wychowanków placówek oświatowych. Z czasem jednak ewaluował. Bo szlachetne przesłanie akcji zjednywało sobie coraz więcej zwolenników. Najpierw więc do „Maratonu" przystąpiły szkoły, przedszkola i żłobki spoza Szczecina. Potem również osoby prywatne, firmy i ich zrzeszenia, przedsiębiorstwa i urzędy, nawet centra handlowe.
„Maraton" zachował charakter rywalizacji, ale o nagrody ubiegają się wyłącznie ci najmłodsi. O morze nagród i o najważniejszy: prestiżowy Puchar Przyjaciela Zwierząt. Natomiast zacna i mocna grupa uczestników wspierających ideę „Maratonu" walczy o czołowe miejsca w kolejnych rankingach przede wszystkim dla osobistej satysfakcji, choć nie bez znaczenia jest zapewne także uznanie publiczne, jakie zyskują wraz z renomą społecznie zaangażowanych.
- Także w tegorocznej edycji naszej akcji stale rośnie liczba uczestników: cały czas dołączają kolejne placówki,
...Pozostało jeszcze 80% treści
Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 22-01-2019