11-01-2019 eKurier | Szczecin/Region
Zabrakło na wypłaty dla załogi

Pacjenci stracą szpital?

Pacjenci stracą szpital?
Na efekty tego spotkania przyjdzie trochę poczekać. Oby nie za długo, bo szpital jest w dramatycznej sytuacji finansowej.

Szpital powiatowy w Dębnie tonie w długach. Coraz gorszej sytuacji finansowej lecznicy i jego dalszej przyszłości poświęcone było już trzecie spotkanie. Oprócz załogi szpitala wzięli w nim udział m.in. starosta myśliborski Andrzej Potyra, burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki i radni.

Dyskusja, czasami bardzo burzliwa, rozpoczęła się od przeczytania pisma, jakie władze Dębna wystosowały do starosty myśliborskiego. Poproszono w nim o przedstawienie kalkulacji kosztów, jakie musiałaby ponieść gmina, gdyby przejęła większościowe udziały w szpitalu. Pytano także, co powiat zamierza zrobić z faktem, że pracownicy szpitala mogą nie otrzymać wynagrodzenia za grudzień 2018 roku. Podkreślono, że gmina Dębno zabezpieczyła w budżecie 600 tys. zł dla szpitala. W odpowiedzi, także pisemnej, zebrani usłyszeli, że powiat myśliborski wstępnie wyraził zgodę na zbycie udziałów powiatu w szpitalu na

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 11-01-2019