11-01-2019 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Kort trafił do ligi greckiej

Krok do przodu

Krok do przodu
Dawid Kort wraz ze swoim agentem Przemysławem Pańtakiem, który znalazł kluby za granicą również Jakubowi Piotrowskiemu i Łukaszowi Zwolińskiemu. Fot. Facebook/F-MG

Dla 23-letniego wychowanka Pogoni Szczecin poprzedni rok był bardzo burzliwy. Wiosną praktycznie nie dostawał szans u trenera Kosty Runjaica, latem odszedł do Wisły Kraków, w której odnalazł się pod względem sportowym, wywalczył miejsce w składzie drużyny, która okazała się rewelacją rundy, zdobył trzy gole, zaliczył dwie asysty, ale jego przygoda z krakowskim klubem trwała zaledwie jedną rundę.

Klub znalazł się w poważnych tarapatach, piłkarz praktycznie przez cały okres pobytu w Krakowie nie otrzymywał wypłat, ale swój czas wykorzystał znakomicie. Na tyle dobrze, że od wtorku jest piłkarzem greckiego Atromitosu Ateny. To klub zdecydowanie mniej medialny od kilku innych grających w Grecji lub nawet w samych Atenach, ale w ostatnim czasie bijący się o najwyższe cele.

W ostatniej dekadzie aż trzy razy grał w kwalifikacjach do Ligi Europy. Przegrywał już w pierwszych meczach, ale po bardzo wyrównanych bojach z Newcastle, Alkmaar czy Dynamem Brześć, ale ambicje ma coraz większe. W obecnym sezonie plasuje się na wysokim trzecim miejscu i zamierza powalczyć nawet o Ligę Mistrzów.

Szans na tytuł

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 11-01-2019