07-01-2019 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Pogoń wzmacnia skład, posiłki z Japonii

Samuraj z błyskiem

Samuraj z błyskiem
Jin Izumisawa ma szansę stać się piątym japońskim piłkarzem, który zadebiutuje w Pogoni w rozgrywkach ekstraklasy. Fot. pogonszczecin.pl

27-letni japoński skrzydłowy Jin Izumisawa został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin. Klub podpisał z zawodnikiem dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o jeden rok. To drugi transfer Pogoni podczas zimowego okna transferowego i dziesiąty w obecnym sezonie.

Izumisawa wzmocni konkurencję na skrzydle. Jest piłkarzem błyskotliwym, znakomicie wyszkolonym technicznie, świetnie operującym piłką. W Japonii ma jednak opinię piłkarza chimerycznego, nierównego, mocno uzależnionego od stylu gry preferowanego przez cały zespół.

Z całą pewnością nie zrobił w Japonii kariery, jaką mu przepowiadano. Głównie ze względu na wzrost. Mierzy zaledwie 165 cm wzrostu, jest zatem niższy od naszego wychowanka Sebastiana Kowalczyka, któremu bardzo często brak kilku centymetrów wypomina się. Jak widać zupełnie niepotrzebnie, bo najważniejsza jest jednak piłkarska jakość, której Japończykowi absolutnie nie brakuje.

Jest to piłkarz stworzony do gry kombinacyjnej, a zdaje się, że trener Kosta Runjaic zamierza stworzyć drużynę zdolną jeszcze mocniej dominować nad swoimi rywalami i w tym celu potrzebni mu są piłkarze pokroju Izumisawy, czy wcześniej pozyskanego Hostikki. Obaj lubują się w grze jeden na jeden i najczęściej te pojedynki wygrywają.

Naszemu trenerowi potrzebni są piłkarze kreatywni, nastawieni na ofensywę, lubiący wchodzić w pojedynki. Takich graczy szukał latem,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 07-01-2019